baybilir

Hayatı Paylaşalım, Mutlu Olalım

(Turbo) Muhtar İsmail ÖZKAR

3 min read

Sakin,kendi halinde bir Baba; Mütevazi,muhterem bir ANNE!..Sonra Dünya’ya merhaba diyen MAVİ GÖZLÜ bir çocuk…
Adını İsmail koydular.Ele avuca sığmayan,durduğu yerde duramayan,hareketli biri.

Oturması, yürümesi, konuşması çok özel değil ama, kendisi diğer çocuklar gibi de değil.İç dünyasında fırtınalar kopuyor,o bunun ne olduğunu anlamıyor,kendisini tanımıyordu.Kullar’da sıradan bir çocuk…Diyebilir miyiz?.. Bilinmez ki!..Gelecekteki süreç beklenmez mi?..

Zaman hızla ilerliyor,seneler geçiyordu.Büyüdükçe farklılığı daha da belirginleşmeye başlamıştı.
YAŞAM TARZI GELECEĞİN SİNYALİNİ VERİYORDU adeta…
Delikanlılık zamanları geldi geçti.Askerlik görevini bitirdikten sonra,amcalarının yanında,kamyonlarla nakliyecilik işleriyle uğraşmaya başlamıştı.
İkinci bir isim daha vermişlerdi kendisine; Turbo…
Gelecekte ki namı bu isimle olacaktı… Zamanı geldiğinde de güzel bir hanımefendi  ile evlilik yaparak bir yuva sahibi olmuştu…

Çalışkan biriydi,kendine öz güveni tamdı. Bir şeye karar vermiş ise onu mutlaka başarıyla sonuçlandırırdı. Kaybetmeyi asla sevmez,başarılı olmak ruhunda vardı.Oturmaktan hoşlanmaz,sürekli hareket etmek,dolaşmak,her şeyden haberdar olmak onun işiydi. Esprili,konuşkan,güler yüzlüdür. Bildiğimiz kadarıyla da kin gütmeyen bir kişiliğe sahiptir.
Doğal yapısıyla,kendi üslubuyla konuşması,samimiyet içerisinde ki sohbeti,kendisine güven duyulmasını sağlıyordu…

İzmit Şoförler ve Otomobilciler Odası’nda 10 yıl yönetimde görev yaptı.
Başiskele ilçesinde Muhtarlar Dernek Başkanlığı yaptı . Bu ilçenin ilk dernek başkan ünvanını da almış oldu. Kullar Camii Derneği yönetiminde yıllarca görev yaptı. 

Empati yaparak düşünüldüğünde; Sevilen,saygı duyulan, değer verilen kişiliğe sahiptir ki;30. yılına yaklaşıyor,6. dönem muhtarlığını, hala daha devam ettiriyor.Kim,neyi,nasıl,neden söyler bilinmez ama,bilinen gerçek şu ki;çoğunlukla herkesin gönlünü kazanmasını iyi biliyor.Biliyor ki Muhtarlığında 30. yılını,6. dönemini kutluyor…

8 yıldır 113 üyesi olan S.S 4 No’lu Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi (Goodyear Kooperatif) Başkanlığı’nı da devam ettiriyor.
” Kapıdan kovsanız,bacadan girer “
sözü tam da Turbo için söylenmiş bir kelimedir.

Başiskele-İzmit-Kocaeli siyasetinde aktif kişiliği olan biridir.Politikayı kendi uslubuyla,kendi görüşüyle savunur ve gerçekleştirir.Her görüşten siyasi ve politikacılarla iyi görüşür.Sohbet eder,görüşlerini,düşüncelerini onlarla paylaşır.Devlet kademelerinde iyi diyalog içerisindedir.

Turbo İsmail’in en çok sevdiği;vazgeçemediği tabiki de MEDYA’dır.
Gazeteler de kendi ile ilgili bi haber var ise, o gazeteler her yere dağıtılır,tüm insanların o haberleri ve Turbo’nun fotoğrafları görülmesi sağlanır.Televizyon programları da herkese haber verilir, mutlaka izlenilir…
Namı  diğer Turbo İsmail;
Başarılı,Huzurlu,Gönlüne Göre,Güzel Bir Yaşam
Diliyorum…

Hazırlayan : Yusuf SEZER

Daha Fazla

4 min read
2 min read
2 min read

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir